První balíčky zvyšující bezpečnost vozíčkářů v silničním provozu byly rozdány

Tiskové zprávy

Tarmac CZ a.s.
Rumjancevova 3, 460 89 Liberec 1
IČ: 27096670

25. dubna 2006 

První balíčky zvyšující bezpečnost vozíčkářů v silničním provozu byly rozdány. 

Balíček pro vozíčkáře V sobotu 22. 4. 2006 se uskutečnil již 3. Ples vozíčkářů v Libereckém Koloseu.
Při této příležitostí zástupci akciové společnosti Tarmac CZ rozdali všem přítomným vozíčkářům více než sto balíčků souprav obsahujících výrobky, které zvyšují bezpečnost vozíčkářů v silničním provozu.

Zvyšování bezpečnosti na silnicích by mělo být věcí nás všech. Proto již v minulosti společnost Tarmac přišla s projektem Více bezpečí pro děti při pohybu na ulici, při kterém byly dětem v mateřských školách rozdávány dětské reflexní vestičky.

Vážná dopravní nehoda, která se stala v prosinci v Liberci, při níž byla sražena žena na invalidním vozíku, upozornila, že další ohroženou skupinou účastníků silničního provozu jsou zejména lidé na invalidním vozíku. Proto se vedení společnosti Tarmac CZ rozhodlo pomoci právě těmto lidem. Ve spolupráci s Mezinárodním centrem UNIVERSIUM o.p.s. v Liberci byly navrženy bezpečnostní reflexní prvky, které přispívají k lepší viditelnosti osob na invalidním vozíku a tím výrazně zvýší jejich bezpečnost při pohybu na ulici zejména v době špatné viditelnosti. Při tvorbě těchto prvků, byly využity bohaté zkušenosti Tarmac CZ a.s. , pro kterou ochrana zdraví a bezpečnost je prioritou a ve firmě je samozřejmostí.

Všichni věří, že do tohoto projektu se v budoucnu zapojí další firmy a že vozíčkáři, které je velice dobře vidět nebudou jezdit pouze po Liberci.

Fotografie za zahájení projektu

<< Další fotografie

Kontakt na tiskové oddělení - komunikační a mediální agenturu společnosti Tarmac CZ a.s.:
ANERI s.r.o. Liberec
kontaktní osoba Dalibor Kotek
e-mail: tarmac@aneri.cz, HOT LINE 602 45 80 45
tel.: 482 777 777, fax: 482 777 778 

 

Tiskové zprávy