Tarmac CZ již řadu let podporuje Dětský domov Domino z Plzně

Charita

Společnost Tarmac CZ již řadu let podporuje Dětský domov Domino z Plzně

Letošním dárkem pro děti z tohoto dětského domova byl výlet do Liberce s bohatým programem.
Plný autobus dětí se svými tetami přijel do Liberce 20. října. Přestože tento den nebyl z hlediska počasí pro výlety zrovna ideální, děti kompletně využily připravený program. Úlohy průvodce po Liberci se ujal pan Škoda ze společnosti ANERI.První trasa vedla samozřejmě na Ještěd. Právě zde bylo počasí velice nepříjemné. Už cesta kabinkovou lanovkou zavěšenou na lanech, která vpředu i vzadu mizela v mlze, byla velice dobrodružná. Další překvapení na všechny čekalo na vrcholu. Silný vítr, sněhová vánice, mlha a -5°C zaskočilo v říjnu každého. Přestože nebylo nic vidět, pro každého to byl silný nezapomenutelný zážitek. Z mrazivého Ještědu všichni rádi spěchali do tepla Zábavního centra Babylon. Nejprve byl připraven oběd v příjemném prostředí Zámeckého sklepení. Zde za společnost Tarmac děti v Liberci přivítal pan ředitel Ing. Vacek a k výpravě se připojila také paní Velechovská. Po obědě vedla první cesta do IQ parku. Zde přes dvě hodiny malí i velcí řešili různé hlavolamy, zkoušeli svoji zručnost či si ověřovali fyzikální zákony na různých modelech. Dalším bodem programu byla návštěva Lunaparku, kde se každý mohl v teple a pod střechou vydovádět na různých pouťových atrakcích.
V Zábavním centru Babylon by nebyl problém vydržet až do večera. Pro děti byl ale připraven další program. Posledním bodem programu tohoto sobotního výletu byla prohlídka Botanické zahrady v Liberci. Zde ve velkém členěném pavilónu se děti seznámily s rostlinami tropů i pouště, se sukulenty, kaktusy nádhernými orchidejemi a zajímavými živočichy v teráriích a akváriích.
Do Plzně děti z Liberce odjížděly již za tmy, příjemně unavené a plné zážitků.

 

 

Z redakční pošty
V Plzni dne 23.10.2007

Vážení přátelé,
jménem dětí, vychovatelů i vedení Dětského domova DOMINO v Plzni, bychom Vám rádi poděkovali za dárek, ve formě celodenního výletu do Liberce, který jste věnovali našim dětem.
Celý den strávilo 39 dětí a 5 osob pedagogického doprovodu v příjemném prostředí s hodnými a vstřícnými lidmi, kteří se o ně velice pěkně starali.
Návštěva Ještědu, botanické zahrady i zábavného centra Babylon se všem velice líbila a byla pro všechny opravdovým zážitkem.
Ještě jednou děkujeme, vážíme si Vaší práce a snad Vám některé fotografie budou přijatelnou odměnou za Vaši pomoc.
Věříme, že naše spolupráce nekončí a těšíme se na další setkání.

S pozdravem
všichni účastníci výletu
a osobně Eva Dvořáková,
ředitelka DD Domino