Reflexní vesta mi zachránila život

Reflexní vesta mi zachránila život

ImageJel jsem večer jako obvykle na elektrickém vozíčku z práce domů. Bylo ošklivo a mrholilo. Po chvíli koukám, přede mnou zaparkovaný kamion. Zastavím a otočím se do boku, abych se rozhlédl. Přijíždějící osobní vůz za mnou zastaví a dá mi přednost k objetí kamionu.
Rozjedu se tedy..... Asi po pěti vteřinách ostře zakvičí gumy! Ohlednu se a polije mě horko. Asi půl metru za mnou stojí jiné auto. Jeho řidič vyleze ven a omlouvá se: prý spěchá domů...... „nezlobte se, ale myslel jsem si, že auto přede mnou chce parkovat za tím kamionem. Proto jsem ho chtěl objet, no a vás jsem vůbec neviděl“.

Když všichni odjeli, zůstaly na silnici dva dlouhé tmavé pruhy pogumovaného asfaltu a mně mrazivý pocit na zpocených zádech. Až večer, když jsem ležel v posteli a díval se na zadní část vozíku, kde visela přes celou sedačku svítivě žluťoučká zástěrka, mi svitlo: Vždyť mám vzadu reflexku tarmačku! Co by se asi tak stalo, kdyby tam nebyla!

Druhý den ráno jsem jel změřit ty dva pruhy. Měly přes dvanáct metrů! Rychlost auta, které mě ohrozilo, musela být větší , než stanoví vyhláška. Mimochodem, stalo se mi to cestou ze stavby bezbariérového parkoviště pro vozíčkáře u centra postižených v Nové Pace. Dělám tam stavební dozor. Kámen na tuto stavbu nám zdarma poskytla společnost Tarmac CZ. To je náhoda, nemyslíte? Takže ten den mi pomohl Tarmac hned dvakrát. Myslím, že ta ,,druhá pomoc” mi zachránila život.

Josef Fučík, Nová Paka

... i pro jeden zachráněný život, víme, že naše projekty mají smysl!